14 listopada odbyła się wycieczka do Łodzi. Celem wycieczki było uczestnictwo w Targach Pracy, które odbywały się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz zwiedzanie Kompleksu Manufaktury Łódzkiej.


O godzinie 10.00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie Targów Pracy z uroczystym przecięciem wstęgi, a następnie była przemowa Władz Wydziału. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertami firm takich jak: Amazon, Rossman, Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi- EURES, Młodzi w Łodzi, Clariant, Barry Callebaut, Nordea, Decathlon, McCormick, Fujitsu, Takeda, UPS, Whirpool, Policja, Ceri, Santander, Linkdin, Randstad, pracuj.pl i wielu innych. Przy stoiskach nie zabrakło również ofert z konkursami, za które można było wygrać ciekawe nagrody. Na targach odbyły się również wykłady prowadzone przez m.in. firmę Fujitsu oraz przez Mateusza Żydka z Randstad „Daj się znaleźć, czyli jak zbudować profil na Linkedln, żeby oczarować przyszłego pracodawcę”, w których młodzież czynnie uczestniczyła. Kamil Boniecki udzielił wywiadu dla telewizji regionalnej TVP :)
O godzinie 13.00 odbyła się prelekcja gościa specjalnego Aleksandry Radomskiej z mamwatpliwosc.pl nt. „Czego nie wiesz o pracy influencera i czego możesz mu zazdrościć, a nawet się od niego nauczyć?”. Następną częścią wycieczki było zwiedzanie łódzkich muzeum, miedzy innymi Muzeum MS2, Starej Przędzalni, Muzeum Miasta Łodzi i pozostałych zabytków w kompleksie Manufaktury. Muzeum Sztuki przedstawia warunki umożliwiające współczesnemu odbiorcy w komunikacji z twórczością artystyczną minionych i obecnych pokoleń, a poprzez to rozbudzanie w nim umiejętności samodzielnego widzenia, i rozumienia oraz odczuwania otaczającej go rzeczywistości. Muzeum promuje sztukę jako istotny element społecznego życia zdolny czynić ludzką egzystencję pełniejszą i bardziej wartościową. Muzeum miasta Łodzi ukazuje życie dawnej łodzi – z jej niesamowitą historią, kulturą, różnorodnością. Mury Pałacu pamiętają burzliwą historie miasta Łodzi oraz perypetii rodziny Poznańskich. W muzeum możemy poznać historię rodziny Izraela Poznańskiego oraz życie mieszkańców fabrykanckiej Łodzi. Dawna fabryka Henryka Grohmana to zespół budynków biurowych z XIX wieku, który został wzniesiony w mieście Łódź. Zabudowa powstała w 1889 roku. Użytkowa powierzchnia tej pięciokondygnacyjnej zabudowy sięga blisko 4 tys. metrów kwadratowych. Grohman wytwarzał w niej przędzę bawełnianą, najcieńszą w mieście, używaną do haftu i na koronki.

praktyki

zdz dziennik

Oddziały przygotowania wojskowego

  OPW

patronat

VR